تبلیغات
او خواهد آمد - نفوذ صهیونیسم (قسمت 7)

 

او خواهد آمد

 

منوی کاربری


این وبلاگ را به صفحات مورد علاقه تان اضافه کنید!     با ما تماس بگیرید!     این وبلاگ را صفحه خانگی خودتان کنید!


   پیغام مدیر : خوش آمدید

   افراد آنلاین :

.


نظر سنجی

امتیاز به گل نرگس


 


آدرسهای ورود

www.golanargas.persianhackers.com
www.golanargas.bigestblog.com

www.golanargas.mihanblog.com

www.golanargas.weblog.sh

www.golanargas.myblog.ir


وضعیت در یاهو


لینک به ما / لوگوی دوستان

 

لینک به ما

.

توضیحی برای لوگو


 


لوگوی دوستان

 
 

برای تبادل لوگو پیغام بگزارید.

 


آمار وبلاگ

امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
ایجاد صفحه : - ثانیه


 نفوذ صهیونیسم (قسمت 7) | جهان بدون صهیونیسم ,

نفوذ صهیونیسم (قسمت 7)
حضور صهیونیزم در پارلمان ترکیه عثمانی

 تا زمانی که حکومتی دارای اقتدار و تسلط است یهودیان از آن به عنوان حامی و پناهگاه استفاده می کنند و در راستای منافع مردم دست اندرکار تجارت و مال اندوزی می شوند، لیکن به محض مشاهده سستی و فتور در کار حکومت و دولت مزبور، بلافاصله در جهت منافع بیگانگان و قدرت جدید دست اندرکار می شوند.
در ترکیه عثمانی نیز و ضعیت بدین قرار بود، تا هنگامی که خلافت عثمانی نیرومند و مقتدر بود سرزمین پهناور خلافت عثمانی پناهگاه یهودیانی بود که از مظالم اروپائیان و روسیه تزاری به آنجا مهاجرت می کردند ، لیکن از هنگامی که آثار ضعف و فتور در حکومت پدید آمد، صهیونیست های حسابگر ، افراد خود را در صفوف آزادیخواهان قرار دادند.
بنابراین از سال 1908 که قانون اساسی عثمانی اعلام شد، عوامل صهیونیزم ، یهودیان اسپانیائی تبار ترکیه عثمانی را که در قرن 15 به ترکیه مهاجرت کرده بودند، تحت نفوذ خود قرار داده، بوسیله اینان، سران و بزرگان نهضت جدید ترکیه عثمانی،روابط سری برقرار کردند و بسیاری از سران ترک را به خود متمایل نمودند.
شیطنت صهیونیزم به زودی در چهره پان ترکیسم و تحدید تمدن تورانی در سران نهضت ترک پدیدار شد.
از جمله کسانی که از پرورش یافتگان پول های صهیونیست ها بودند، احمد جمال آتاتورک را می توان نام برد که ضرر او به جهان اسلام برکس مخفی و پوشیده نیست.
در هر حال پارلمان خلافت عثمانی از سال 1908 تا 1914 که سال آغاز جنگ جهانی اول بود، میدان اعمال نفوذ عوامل صهیونیستی بود و نویسنده معروف عرب " روحی خالدی" نماینده قدس شریف در پارلمان ترکیه ، و "شکری عسلی" نماینده دمشق، و نجیب نصار روزنامه نگار لبنانی الاصل سامل حیفا ؛ از جمله کسانی بودن که توطئه های سری صهیونیزم را افشا نموده و اعراب را در جریان توطئه یهود و طمع آنان در اشغال فلسطین ، قرار دادند(1)
نفوذ یهود در ترکیه عثمانی در سه بخش : وزارت نافعه ، وزارت تجارت و زراعت ، و وزارت پست و تلگراف ، بود که افراد را به عنوان ناظر و مشاور در این وزارتخانه ها داشتند . رئیس هیا ت تحریریه جریده " جون ترک " " بساریا آفندی " یک صهیونیست بغدادی المولد و رومانی الاصل و یهودی تبار بود که ظاهر و باطنش صهیونیستی و یهودی بود ، بساریا در عین حال ناظر وزارت نافعه ترکیه عثمانی بود و دست یهودیان را در تملک غاصبانه بسیاری از اراضی حکومتی و اراضی قدس شریف باز گذارد، و به عضویت مجلس اعیان نیز درآمد.
از شخصیت های صهیونیستی و یهودی دیگر ،" نسیم مازلیاخ " نماینده ازمیر در پارلمان عثمانی ودر حقیقت عامل صهیونیست ها در پارلمان ترکیه بود . نامبرده ناظر تجارت و زراعت بود.
و اما در وزارت پست و تلگراف و تلفن نیز ناظر این وزارتخانه " اوسقان آفندی " بود که هر چند یهودی تبار نبود لیکن فکر و اندیشه و قلب و خون او صهیونیستی بود و رگ و ریشه ارتباطات و اخبار اطلاعات در دست او و تحت نفوذش بود ، نامبرده رئیس استقراض عمومی نیز بود.
نامبرده در سالهای بعد از جنگ جهانی اول نیز به عنوان مستشار امور مالی در بغداد پایتخت عراق مشغول خدمت می گردید و در سالیانی که خلافت عثمانی در حال تجزیه دویلات عربی در حال شکل گیری بودند ، وی در رده های بالای رجال حکومت حضور داشته است.(2)
در اواخر خلافت عثمانی، از 13 پست حکومتی ، 4 پست حساس در دست یهودیان بود ، و در زمان کودتای 1913 حتی یک وزیر عرب در کابینه مشاهده نمی شد، مگر سلیمان بستانی مسیحی که او نیز در سال 1914 استعفاء داد(3)
نخست وزیر ترکیه عثمانی در سال 1913 ، پرنس سعید حلیم پاشا نیز هماهنگی و همبستگی کامل با صهیونیست ها داشت و مهره ای بی اختیار در دست سیاستمداران آلمانی و یهودیان مقیم برلین بود ، در آن روزگار سیاست آلمان بر انتشار عقیده تشکیل یک حکومت تورانی از بلغارستان تا ترکستان شوروی می بود ، که تبلیغ کنندگان این اندیشه، یهودیان برلین و حکومت وقت آلمان می بودند.(4)
یکی از آثار حضور یهودیان در تشکیلات حکومت عثمانی ، استقراض 35 میلیون جنید طلا از فرانسه می باشد، این قرض توسط عوامل یهودی در در تشکیلات مالی ترکیه و از سرمایه داران یهودی ساکن فرانسه گرفته شده است، و قرض گیرنده یهودی ، و قرض دهنده فرانسوی ، و پرداخت کننده حکومت ترکیه عثمانی بوده است.
یکی از افراد مهم در دوران حکومت عثمانی در استامبول فردی به نام " بهاءالدین بک" می باشد، نامبرده مسئول شئون یهودیان در وزارت داخلی- وزارت کشور – بود، وی مسئول حفظ منافع یهودیان در فلسطین و مراقب فعالیت های صهیونیست ها در داخل حکومت عثمانی به منظور پشتیبانی از امور فلسطین بود، به آنان استقلال مالی و حقوقی اعطاءکرد، اجازه داد اجناس خارجی خود را حفظ کرده به آسانی بتوانند با بلاد اروپا در ارتباط باشند، اجازه چاپ تمبر به سود یهودیان و اجازه پرچم مخصوص سفیدو آبی و اجازه خرید زمین و اجازه تدریس به زبان عبری و حذف زبان ترکی و حتی به آنان اجازه تعلیمات نظامی تحت نام ورزش پیشاهنگی اعطا نمود.(5)
نکته مهم و قابل توجه این است که در عین حال که یهودیان استانبول از گسترش پان ترکیسم و تشکیل حکومت تورانی کبیر و طرد عنصر عرب از حکومت ترکیه تلاش می کردند، یهودیان مقیم فلسطین و یهودیان مقیم سرزمین های عربی از تشکیلات یک امپراتوری عربی و ناسیونالیسم عربی حمایت می کردند و بدینوسیله سرزمین های عربی را بر ضد اهداف خلافت عثمانی و حکومت استانبول تحریک می نمودند.
نکته دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد این است که متحدین آلمان می کوشیدند تا یهودیان اروپا و یهودیان داخل خاک عثمانی را به سوی خود جلب کنند و از آنان به عنوان ستون پنجم ، در جنگ ها بهره برداری نمایند وبرای انجام این هدف ، حکومت آلمان تلاش می کرد تا از طریق استانبول یهودیان را در تصاحب و سکونت در فلسطین تشویق کند وبه وسیله استقرار ایشان در فلسطین حمایت آنان را جلب کند ، از سوی دیگر انگلستان و فرانسه هر کدام نیز برای جلب رضایت یهودیان و برای استفاده از عوامل آنان سعی می کردند ، یهودیان را به تصاحب ارض موعود وعده می دادن ، و هر یک از طرفین جنگ رد زماین به نیرو دست می یافتند که خاور میانه را تحت سلطه خود در آورند، و بهترین راه برای سلطه بر خاور میانه همان اسکان یهودیان در فلسطین می بود:
خرج که از کیسه مهمان بود حاتم طائی شدن آسان بود
با همه حمایتی که حکومت عثمانی از اهداف صهیونیست ها نمود معذلک نماینده صهیونیست ها در استانبول به نام " ریچاد لختیم" در اثناء جنگ کاری به سود عثمانی ها انجام نداد و کمکی در اختیار دولت عثمانی قرار نداد و صهیونیست ها به آلمان خیانت کردند و برخلاف قراردادهائی که به آلمان ها بسته بودند کاری به سود آلمان انجام ندادند. در حقیقت یهودیان در ترکیه عثمانی و آلمان ، به عوامل انگلستان و یا فرانسه ، تغییر موقعیت دادند و همین مساله بعدها موجب غضب هیتلر بر یهودیان گردید.
چرا که در حالیکه "ریچارد لختیمک " نماینده صهیونیست ها مبعوث از جانب استانبول و در عین حال نماینده صهیونیست های آلمان ، وعده داده بود که نفوذ آلمان را در خاور میانه گسترش داده ، فلسطین را به سود آلمان به صورت پایگاهی نیرومند در آورد ، به این وعده عمل نکرد.
لوید جرج نخست وزیر انگلستان و صادر کننده وعدبالفور ، موافقت هم پیمانان خود را به تشکیل یک منطقه یهودی نشین به سران صهیونیست اعلام داشت، که چیزی به معنای تاسیس حکومت اسرائیل بود، و جابونسکی نماینده وایز من در قدس شریف ، مامور تنفیذ وعد بالفور در فلسطین گردید و آرزوهای آلمانی ها، توسط شاخه دیگر از صهیونیست ها نقشه بر آب گردید.(6)
در هر حال بررسی نفوذ یهودیان در حکومت عثمانی و خرابکاری های آنان در سرزمین پهناور خلافت عثمانی نیازمند بررسی های جداگانه است ، همین قدر باید دانست که در هر کجا فسادی بوده است، چه در اختراع دین ها و فرقه ها و چه در دامن زدن اختلافات و دشمنی ها و جه در ترویج افکار ناسیونالیستی و ملی گرائی در مصر و عراق و ترکیه و لبنان در همه جا عوامل یهودی به صور گوناگون حضور داشته اند.(7)
خیانت های " هربرگ ساموئل" وزیر کشور یهودی تبار انگلیس و ماموریت او به عنوان نماینده ویژه دولت انگلیس در فلسطین و تلاش های مامورین " لورنس " در عربستان و اردن توسط خاندان مزدور " شریف حسین" . نقش آنان در پیدایش حکومت سعودی و آئین وهابی و خرابی و ویرانی آثار اسلامی یکی از این شیطنت ها می باشد.(8)

ادامه دارد ...

----------------------------------------------
پی نوشتها:

  1. نقل از پروتوکلات حکمای صهیون، تالیف عجاج نویهض،چاپ دار الستقلال بیروت، ص 93.

  2. جریدة الانوار، بیروت، سال 1961.

  3. حکمای صهیون،مرجع سابق.

  4. پروتوکلات حکمای صهیون، ص 94،صهیونیزم و اندیشه تورانی.

  5. پروتوکلات حکمای صهیون، تالیف عجاج نویهض، ص 100 ، به نقل از کتاب "وعد بالفور و کیف ولد" تالیف ن - م - جلبو.

  6. مذاکرات لوید جرج، نخست وزیر انگلستان، جلد دوم در بحث متعلق به فلسطین و یهود و وعد بالفور و احتلال قدس به دست جنرال لنبی 1917/12/9.

  7. افشاء این توطئه ها باید در سطحی گسترده انجام گیرد، تا سران کشورهای عربی در انزوا قرارگیرند و ملت ها همکاری آنان را با صهیونیست ها درک کنند.

  8. نقش و نفوذ صهیونیزم، تالیف فخر الدین حجازی، ص 14.
     


 نوشته شده توسط رسول حاجیان در یکشنبه 11 دی 1384 و ساعت 03:01 ق.ظ
ویرایش شده در - و ساعت -

لینک ثابت | نظرات ()


مطالب پیشین

نفوذ صهیونیسم (قسمت 19)

نفوذ صهیونیسم (قسمت 18)

نفوذ صهیونیسم (قسمت 17)

نفوذ صهیونیسم (قسمت 16)

نفوذ صهیونیسم (قسمت 15)

نرم افزار صلوات تایمز

کتاب مهر بی کران حضرت مهدی

کتاب مهر بی کران حضرت مهدی

شهادت مظلومانه امام محمد باقر برتمامی مسلمانان جهان تسلیت باد

نفوذ صهیونیسم (قسمت 13)

نفوذ صهیونیسم (قسمت 12)

نفوذ صهیونیسم (قسمت 11)

نفوذ صهیونیسم (قسمت 10)

نفوذ صهیونیسم (قسمت 9)

نفوذ صهیونیسم (قسمت 8)


صفحات وبلاگ


صفحات اضافی

قرآن مجید به ۸ زبان


 

    حقوق این وبلاگ محفوظ است و کپی از آن تنها با ذکر نام مجاز می باشد
All Rights Reserved 2005-2006 © http://golanargas.mihanblog.com

 Resolution: 1024 * 768

منوی اصلی

Free Template Weblog / Mojtaba Online انتخاب های اصلی

   » صفحه نخست

   » پست الکترونیک

Free Template Weblog / Mojtaba Online موضوعات

   »  اخبار وبلاگ Hot

   » نرم افزار

   »  كتاب الكترونیكی

   » كلیپ

   »  تصاویر

Free Template Weblog / Mojtaba Online جهان بدون صهیونیسم

   »  نفوذ صهیونیسم

Free Template Weblog / Mojtaba Online برترین لینكهای وبلاگ

   »  قرآن مجید به ۸ زبان زنده دنیامدیر وبلاگ

Free Template Weblog / Mojtaba Online درباره مدیر وبلاگ :

با سلام من رسول حاجیان در این وبلاگ مشغول کار هستم در این وبلاگ با موضوع او خواهد آمد برای خدمت به مؤمنین شروع به كار كرده ام و دوست دارم كه با نظراتتون منو در این كار راهنمایی كنید .


آرشیو

دی 1384 (27)
آذر 1384 (12)


لینکستان

صبح


لینکدونی

مرسا (- کلیک)
کیمیا (- کلیک)
کلیسای جهانی عماونئیل (- کلیک)
من و صبا (- کلیک)
جهنم همین جاست!! (- کلیک)
حتی اگر بهار نیاید (- کلیک)
مهدی فاطمه (- کلیک)
تنهایی های منتظر (- کلیک)
مهندسی عمران (- کلیک)
بیقرار ظهور (- کلیک)
 آرشیو لینكدونی


جست و جو


خبرنامه.

Copyright © 2005 by Mojtaba Ebrahimi. All rights reserved

.